تبلیغات
به وبلاگ من خوش اومدید - گذاشتن عکس در وبلاگ
دوست داشتن برتر از عشق است... عشق یك جوشش كور است و پیوندی از سر نابینایی! اما دوست داشتن پیوندیست خود آگاه و از روی بصیرت روشن

سلام به همه شما دوستان عزیز و گرامی:

 

امروز قصد دارم پس از مدت ها آموزشی رو براتون ارائه بدم که می دونم خیلی از شما عزیزان نیاز به اون دارید و با خواندن این آموزش می تونید برای داشتن یک وبلاگ خوب تلاش بیشتری کنید......

 

۱-تا حالا شده قصد این رو داشته باشید که در وبلاگتون عکس قرار بدید؟
۲-تا تا حالا  شده قصد استفاده از تصاویر گرافیکی رو داشته باشید ولی نتونید اون رو در وبلاگتون بزارید؟
۳-تا حتی شده این اتفاق براتون بیفتد که عکسی را در وبلاگتون گذاشته باشید و وبلاگتون خیلی سنگین شده باشد و دیر لود بشه؟؟؟

 

اگر آموزش زیر را دنبال کنید هم طریقه گذاشتن عکس در وبلاگ و هم اینکه از چه شیوه هایی استفاده کنیدتا هم تصاویر حجم کم و کیفیت بالایی داشته باشد و هم لود وبلاگ شما سریعتر باشد.

 

خب برای این کار ابتدا ما به یک عکس نیاز داریم برای وبلاگ و برای اینکه از عکسی با حجم مناسب استفاده کنید تصاویر هرچه حجم کمتری داشته باشند بهتره و حجمی معادل ۱۰ تا 100 کیلوبایت برای قرار دادن تصاویر در وبلاگ مناسب می باشد.مطابق ( شکل 1 ) برای اینکه حجم عکسی را متوجه بشید کافی است به روی آن راست کلیک کنید و به روی  properties کلیک کنید در صفحه ای که باز می شه در قسمت Size  سایز و حجم اونو مشاهده کنید.اینطوری متوجه می شید که عکس شما چه حجمی را دارد.

تصویر شماره یک..........

( شکل 1 )

 

بعد از این کار می رسیم به تغیر حجم که برای تغییر حجم می توانید از نرم افزار فتوشاپ استفاده کنید.

 

حالا نوبت میرسه به قرار دادن تصویر در وبلاگ برای این کار شما به یک سرویس هاستینگ عکس نیاز دارید که سایت های زیادی برای این کار ارائه شده اند از جمله معروفترین آن ها Tinypic هست ولی خب سرعت سرویس دهنده برای ما مهم است که این سایت این قدرت را از لحاظ سرعت ندارد.
به همین دلیل من یک سرویس هاستینگ عکس را که بسیار مناسب است و از سرعت بالایی برخوردار است معرفی میکنم و آموزش ها را بر این اساس خدمتتان ارائه میدهم.

 

ابتدا به سایت  گیگا ایمیج وارد شوید برای رفتن به این سایت به روی لینک زیر کلیک کنید:

 

GIGA IMAGE

 

سپس بعد از کلیک کردن و وارد شدن به سایت شما دوستان عزیز می توانید عکس های خود را آپلود و برای نمایش در وبلاگ قرار بدهید.اما من یک پیشنهاد دارم اگر می خواهید عکس های آپلود شده خود را در سایت مدیریت کنید ابتدا در این سایت عضو و بعد از وارد شدن به سایت عکس های خود را آپلود نمایید تا در پروفایل شما ذخیره شود.

 

حال آموزش رو شروع می کنیم و به شما نحوه آموزش آپلود در این سایت را یاد می دهیم:

 

پس از ورود به سایت مطابق ( شکل 2 ) به روی گزینه فارسی کلیک کنید تا صفحه به صورت کامل فارسی شود.این کار به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید عملیات آپلود را با توجه به فارسی بودن انجام دهید........

تصویر شماره دو........

( شکل 2 )

 

هنگامی که صفحه فارسی شد  مطابق ( شکل 3 ) بخش های مختلف آن را به شرح زیر توضیح میدهم و لازم است قبل از آپلود این تنظیمات را بر اساس نیاز خود انجام دهید:

تصویر شماره سه..........

( شکل 3 )

 

بخش شماره 1:

 

در این بخش شما باید عکس مورد نظر خود را از کامپیوتر خود انتخاب کنید برای این کار باید به روی Browse کلیک کنید و در پنجره ای که باز می شود عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید .برای راحتی ،  شما در این سایت شما می توانید 3 عکس را به صورت همزمان در هر دوره انتخاب و آپلود کنید.پس از انتخاب عکس ها به بخش بعدی می رویم.

 

بخش شماره 2:

 

در این بخش تنظیماتی رو برای شما قرار دادند که بر اساس سلیقه خود می توانید آن را تنظیم و استفاده کنید که به شرح زیر است:

 

همانطور که می بینید در این بخش شما می توانید اندازه تصویرتونو تغیر بدهید.

 

نکته:هر بخشی که می خواهید تغییرات در آن اعمال شود  باید تیک مربوط به آن را بزنید.

 

در قسمت ( تغیر اندازه به ) شما می توانید اندازه تصویر را به مقدار های معینی تغییر دهید که می توانید از منوی کشویی اندازه مورد نظر را انتخاب کنید.

 

نکته:در صورتی که تمایل ندارید اندازه تصویرتون تغییر کند و یا دوست دارید با همان اندازه فعلی باشد تیک این قسمت را نزنید و خالی بگذارید.

 

در قسمت ( چرخش ) شما می توانید تصویر خود را در جهات و درجات مختلف بچرخانید.

 

نکته:در صورتی که تمایل ندارید جهت تصویرتون تغییر کند و یا دوست دارید با همان جهت باشد تیک این قسمت را نزنید و خالی بگذارید.

 

در قسمت ( کیفیت ) نیز شما می توانید مقدار کیفیت تصویر را تغییر دهید که این کار بسته به نوع کیفیت زیاد و یا کم در حجم تصویر تاثیر می گذارد و بهتر آن است که کیفیت عکس رو خودتون تغییر داده باشید و در این جا همان گزینه پیش فرض را قرار بدهید و تغییری اعمال نکید.


پس از تنظیمات این بخش به بخش بعدی می رسیم:

 

بخش شماره 3:

 

در این بخش تنظیماتی قرار داده شده که در نوع خود بی نظیر است و به شرح آن می پردازیم:

 

همانطور که از از اسم اون پیداست این بخش نوشته ای را برروی عکس شما ایجاد میکند شاید بپرسید فایده اون چیه؟؟ این کار از این جهت خوب است که به نوعی عکس شما را در مقابل کپی کردن محفوظ می دارد و نمی گذارد دیگران آن را کپی کنن چون شما اسم خود یا سایتتون رو رو عکس گذاشتید و هرکسی هم کپی کند معلوم می شود که از سایت شماست.

 

حال به توضیح قسمت های مختلف اون می پردازم:

 

در قسمت متن شما می توانید متنی که می خواهید به روی عکس شما حک شود را بگذارید.

 

نکته:اگر می خواهید به روی عکس یا عکس های شما نوشته ای قرار نگیرد و یا نمیخواهید از این بخش استفاده کنید تنها کافی است در قسمت متن را خالی بگذارید به طوری که نوشته ای نداشته باشد و به بخش بعدی بروید.

 

در قسمت های بعدی هم همانطور که معلوم هست تنظیماتی مربوط به فونت و اندازه فونت است همچنین رنگ متن و شفافیت اونو می تونید تنظیم کنید و مکان اونو هم در عکس مشخص کنید.

 

بخش شماره 4:

 

در این بخش می تونید توضیحاتی برای عکس خود بنویسید و همچنین می تونید نوع عکس خود را مشخص کنید.اگر گزینه عمومی را انتخاب کنید همه می تونن آن را ببینن و اگر گزینه خصوصی را انتخاب کنید همه قادر به دیدن آن نیستند.

 

نکته:سعی کنید از گزینه خصوصی استفاده نکنید و از این سایت برای آپلود عکس های عمومی استفاده کنید نه عکس های خصوصی و شخصی.

 

بخش شماره 5:

 

پس از انجام و نهایی کردن  تنظیمات کافیست به روی شروع آپلود کلیک کنید و منتظر باشید تا تصاویر شما آپلود شود.

 

پس از کلیک به روی شروع آپلود با ( شکل 4 ) مواجه میشید و باید صبر کنید.

تصویر شماره چهار........

( شکل 4 )

 

پس از اتمام و انجام آپلود به صفحه ای منتقل می شوید مطابق ( شکل 5 ) که در این بخش شما کد و آدرس عکس مورد نظرتونو کافیست انتخاب کنید و آن را کپی کنید و به بخش وبلاگ خود بروید.ما در اینجا بخشی که به آن احتیاج دارید را در کادری زرد رنگ مشخص کردیم و کافیست محتویات درون         Direct Link  را کپی کنید و به بخش وبلاگ خود بروید.

تصویر شماره پنج........

( شکل 5 )

 

در وبلاگ خود در بخش پست مطلب جدید در ادیتور بر روی افزودن تصویر کلیک کنید که ما آن را با فلش مشخص کرده ایم.( شکل 6 )

تصویر شماره شش.........

( شکل 6 )

 

پس از کلیک بر روی این بخش پنجره ای باز میشود مطابق ( شکل 7 ) در این بخش شما کافی است آدرسی که در مرحله قبل کپی کرده بودید را در بخش آدرس تصویر وارد کنید و اگر دوست دارید هنگامی که فلش موس به روی تصویر می رود بیننده متنی را مشاهده کنید کافی است که در متن تصویر متن مورد نظر خود را وارد کنید و قسمت های دیگر هم بدون تغییر بگذارید و به روی درج تصویر کلیک کنید تا عکس شما وارد متن وبلاگ شود و پس از اتشار شما توانسته اید در وبلاگ خود عکسی را نمایش دهید.

تصویر شماره هفت........

( شکل 7 )

 

نکته:ممکن است تصاویر واضح نباشند برای مشاهده تصاویر به روی آن کلیک کنید. 

 

خب دوستان عزیز من در اینجا آموزش به پایان میرسد و امیدوارم از این آموزش استفاده کرده باشید.